Kdo kaj plača?

 

Izvor Bambino.si, Link: bambino.si/vprasanja_ki_jih_najpogosteje_postavljajo_neveste

Danes se pozablja na tradicijo, ker se stroški poroke razdelijo med mladoporočenca in njuni družini. Če vas vseeno zanima kdo kaj plača po tradiciji si preberite seznam stroškov razdeljenih med družini:


Ženin in njegova družina plačajo:


Nevesta in njeni starši plačajo:


Družice plačajo:

• Darilo za nevesto


Družabniki plačajo:

• Večer mladoporočencev dan pred poroko

 

Koliko povabljenih bo prišlo na poroko?


Če imate povabljenih preko 200 gostov lahko pričakujete osip do 28%, pod 200 povabljenih se osip zniža na 20%, pa tudi manj. Zapomnite si, da je vsaka družina nekaj posebnega, kakor tudi popis povabljencev, zato vedno računajte na to, da bo udeležba 100%.

 

Katere so odgovornosti poročnih prič?


Vloga prič je, pomagati mlademu paru pri načrtovanju poroke. Pomagajo lahko povsod, pri izbiri obleke, pošiljanju vabil, pri pripravi daril, ter da so enostavno tam, ko jih mladi par potrebuje.


Moram dati napitnino osebju, ki se je trudil okoli poroke?


Gostinci ali dostavljavci prehrane v ceno vedno vključijo svoje usluge. Napitnina se v tem slučaju ne pričakuje. Kar se tiče ostalih (poročni svetovalec, glasbeniki ali DJ, vozniki, fotograf), napitnina ni obvezna. Če mislite, da se je nekdo angažiral nad vašimi pričakovanji, je napitnina stvar vas samih. Če niste prepričani rajši vprašajte.

 

Koliko moram plačati župniku?


Težko vprašanje... Večina duhovnikov nima postavljenega cenika, ampak zahtevajo miloščino. V tem slučaju plačajte nekje med 200 in 500 evri, lahko tudi več. Koliko boste plačali je odvisno, ali župnika poznate, se je dodatno angažiral okoli vaše poroke... Če še vedno niste prepričani, vprašajte župnika o primerni »miloščini«.

 

Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke. Če želite izvedeti več o piškotkih, ki jih uporabljamo in kako jih izbrisati, si oglejte naše Podrobne informacije.

Sprejemam piškotke za to stran